Rajd Królewski
Królewski Rajd Samochodów Zabytkowych
Pierwszy rajd odbył się w 2002 roku, z inicjatywy Macieja Rzepeckiego. Został zorganizowany we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Zamku Królewskiego. Celem wydarzenia była prezentacja odrestaurowanych samochodów zabytkowych szerszej publiczności oraz promocja klasycznej motoryzacji w Polsce. Rajd stał się idealnym miejscem spotkań i nawiązywania relacji dla właścicieli oraz pasjonatów aut zabytkowych.
Odrestaurowane samochody od Rzepecki Auto na trasie
W rajdzie biorą udział głównie odrestaurowane samochody przygotowane i serwisowane przez firmę Rzepecki Auto Jabłonna. Uczestników rajdu obowiązuje dress code nawiązujący do epoki, z której pochodzą ich samochody zabytkowe.
- 10 załóg w pierwszej edycji Królewskiego Rajdu Samochodów Zabytkowych ścigało się trasą wyznaczoną na ulicach Warszawy.
- 25 załóg wyruszyło z Warszawy w kolejnej edycji – jadąc przez Pułtusk do Wygryn – zawodnicy rywalizowali w dwóch próbach sportowych.
- 30 załóg i ich odrestaurowane samochody od Rzepecki Auto ukończyło kolejną edycję Królewskiego Rajdu Samochodów Zabytkowych.
Z edycji na edycję w imprezie bierze udział coraz więcej załóg. Jednocześnie organizatorzy wydłużają i urozmaicają trasę przejazdu, rośnie także ilość odcinków specjalnych i prób sportowych, a także wydarzeń towarzyszących.
Samochody zabytkowe w różnych zakątkach Polski
Organizatorzy rajdu dbają zarówno o emocjonujące odcinki specjalne, jak i o malownicze widoki oraz dodatkowe atrakcje na trasie wyścigu. Podczas każdej edycji samochody zabytkowe prezentowane są w innych zakątkach Polski. Stali uczestnicy imprezy zawsze mogą spodziewać się czegoś nowego. Samochody klasyczne od Rzepecki Auto można było podziwiać, m.in.:
- na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie
- na dziedzińcu Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
- na najdłuższym polskim rynku w Pułtusku
- w Sandomierzu
- na zamku w Baranowie Sandomierskim
- w Częstochowie
- w Opolu
- w Kudowie Zdroju
- Giżycku
- Ełku
- Mikołajkach
Podczas VII edycji rajdu, która odbyła się w 2015 roku załogi i ich wyjątkowe samochody klasyczne, po starcie z Jabłonnej zawitały do malowniczej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
Odrestaurowane samochody i networking
Rywalizacja na trasie i walka o punkty podczas rajdu to nie wszystko. Organizatorzy zadbali aby nie brakowało czasu i okazji do:
- zwiedzania najpiękniejszych miast i miasteczek
- rozegrania turnieju na polu golfowym
- wieczornych spotkań i pogawędek przy drinku
- do zaprezentowania i promocji zabytkowych samochodów.
Przyjacielska atmosfera, niekończące się tematy do rozmów, emocjonujące odcinki specjalne i świetna organizacja sprawiają to powody, dla których rośnie grono stałych uczestników.