The Royal Race

rajd-napis

 

Po raz pierwszy rajd odbył się w 2002 roku i został zorganizowany z inicjatywy macieja rzepeckiego, właściciela firmy Rzepecki auto jabłonna, we wSpółpracy Z towarZyStwem prZyjaciół Zamku królewSkiego.

Untitled-11ideą rajdu było Stworzenie płaszczyzny, na której Spotkają Się właściciele odrestaurowanych samochodów, Zaprezentowanie efektu końcowego renowacji szerszej publiczności oraz promowanie „ruchu” Starych Samochodów w polsce.

W rajdzie biorą udział głównie właściciele samochodów odrestaurowanych przez firmę Rzepecki Auto Jabłonna. Wysyłane są do nich drukowane imienne zaproszenia. po potwierdzeniu udziału w rajdzie każdej załodze nadawany jest numer startowy, a jej członkowie w dniu rozpoczęcia rajdu otrzymują specjalne identyfikatory. uczes-tników rajdu obowiązują stroje nawiązujące do epoki, z której pochodzi ich zabytkowe auto.

Podczas I Królewskiego rajdu Samochodów Zabytkowych 10 biorących udział w rajdzie załóg ścigało się na trasie wyznaczonej na ulicach Warszawy. W następnym roku trasa i formuła rajdu uległy rozbudowaniu: 25 załóg wyruszyło z Warszawy, przez pułtusk, do Wygryn i musiało zmierzyć się z dwiema próbami sportowymi. Na starcie iii Królewskiego Rajdu Samochodów Zabytkowych stanęło już 30 odrestaurowanych aut, które musiały zmierzyć się z jeszcze dłuższą trasą i większą liczbą prób sportowych. Łącznie do tej pory Królewski Rajd Samochodów zabytkowych odbył się sześciokrotnie. Vii edycja zaplanowana jest na 2013 rok.

50Organizatorzy rajdu dbają zarówno o emocjonujące odcinki specjalne, jak i o malownicze widoki i dodatkowe atrakcje na traSie wyścigu. podcZaS każdej Z edycji Zabytkowe Samochody i ich właściciele odkrywają nowe Zakątki polski.

uczestnicy Królewskiego Rajdu Samochodów Zabytkowych gościli już między innymi: na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie i pałacu w Wilanowie, na najdłuższym rynku w polsce w pułtusku, w Sand- omierzu i na zamku w Baranowie Sandomierskim, w Częstochowie, opolu i Kudowie Zdroju.

rajd-jr-logo

 

Podczas zaplanowanej na rok 2013 Vii edycji rajdu zabytkowe samochody wystartują z Jabłonnej, przez Serock i pułtusk, w kierunku Mazur, gdzie zawitają do Rynu, Giżycka, ełku i Mikołajek.

Informacje szczegółowe 

Poza rywalizacją na trasie i walką o punkty podczas rajdu nie brakuje również okazji do zwiedzania najpiękniejszych miast i miasteczek, rozegrania turnieju na polu golfowym, wieczornych spotkań i pogawędek przy drinku i przede wszystkim do zaprezentowania głównych bohaterów rajdu, zabytkowych samochodów, mieszkańcom odwiedzanych miejscowości.

Przyjacielska atmosfera, niekończące się tematy do rozmów, emocjonujące odcinki specjalne i świetna organizacja sprawiają, ze Królewski Rajd Samochodów zabytkowych cieszy się wielkim uznaniem i niesłabnącą popularnością wśród posiadaczy odrestaurowanych aut.

rajd